Робота з педагогами

Тривожні дітиРекомендації педагогам по роботі з тривожними дітьми

1.     Уникайте змагань і видів роботи, які потребують підвищення швидкості.
2.     Не порівнюйте тривожну дитину з іншими дітьми.
3.     Частіше застосовуйте тілесний контакт, вправи на релаксацію.
4.     Підвищуйте самооцінку дитини, частіше хваліть її, але так, щоб вона знала за що.
5.     Частіше звертайтесь до дитини на ім‘я.
6.     Демонструйте зразки впевненої поведінки, будьте самі зразком в усьому.
7.     Не пред’являйте до малюка завищених вимог.
8.     Будьте послідовні у вихованні.
9.     Намагайтеся робити дитині менше зауважень, а якщо треба це зробити – то наодинці.
10.                       Використовуйте покарання тільки у крайньому випадку.
11.                       Не принижуйте дитину.

Ігри, спрямовані  на розслаблення.

·        "Танцюючі руки"
Мета: якщо діти неспокійні або засмучені, ця гра дасть їм (особливо засмученим, неспокійним) можливість прояснити  свої  почуття  і  внутрішньо  розслабитися.
 "Розкладіть великі листи обгорткового паперу (чи старі шпалери) на підлозі. Візьміть кожний по 2 крейди. Виберіть  для кожної  руки крейду вподобаного вам кольору. Потім лягайте спиною на розкладений папір так, щоб руки, від кисті до ліктя, знаходилися над папером. (Іншими словами, так, щоб у дітей був простір для малювання.) Закрийте очі, і, коли  почнеться музика, ви можете обома  руками малювати на папері. Рахуйте руками в такт музиці. Потім ви можете подивитися, що вийшло" (2-3 хвилини).  Гра проводиться під музику.


 Прийоми позитивного мислення

         Всі неприємності  в житті починаються з негативного мислення. Очікування найгіршого в житті починається з підготовка несприятливих обставин.  Прийоми  позитивного мислення такі:
.
1.     Звільнення від негативних думок. В першу чергу необхідно позбутися негативних думок, перестати чекати неприємностей. Повірте, що не всі  незрозумілі для вас ситуації закінчуються неприйнятно для вас. При зіткненні з проблемою замислиться, що раніше допомагало вам перемогти подібні труднощі. Як ці проблеми вирішували Ваші родичі, знайомі? Уявіть, що ваш друг прийшов до вас з подібною проблемою. Що ви йому скажете? Що станеться в майбутньому, якщо ця проблема буде розв’язана?
2.     Позитивне декларування. Знайдіть час, щоб виказати якесь твердження того, що ви більш за все бажаєте на даному етапі вашого життя. Постійне його повторення у поєднанні з переконаністю і уявою збільшують здібності вашого підсвідомого наблизитися до утвердженої вами реальності.
3.     «Колаж бажань». На аркуші паперу наклейте свою фотокартку – саме ту, яка повязана  з найбільш позитивними вашими споминами і емоціями. Підпишіть «Колаж бажань» і почніть його творити: підберіть малюнки, які будуть символізувати ваші бажання. Бажання  здійсниться упродовж півроку. Головне – вірити, що воно здійсниться, і, звичайно, не забувати докладати для цього зусиль.
4.     Вміти радіти життю. В житті бувають миті, коли не відбувається нічого дійсно яскравого, але це не привід мати пригнічений стан. Виробіть в собі звичку радіти життю. У цей час пам’ятайте, що життя – це нескінченна черга миттєвостей, які змінюють одна одну. Вчіться радіти! Адже саме за цю пару секунд ви зробите себе щасливішим!
5.     Список того, за що можна бути вдячним. Кожного вечора ви можете складати список того, що сталося за весь день. Проаналізуйте, за що  з цього списку ви можете бути вдячними долі. Це можуть бути дрібниці, які змусили  вас посміхнутися, або у вас в цю мить на душі стало тепліше. По-перше, ви будете засинати з позитивними емоціями, а по-друге, чим більше почуття вдячності ви відчуваєте, тим більше ви отримаєте того, за що можна бути вдячним долі.


Десять учительських заповідей.

1.     Люби себе й обраний тобою шлях.
2.     Йди на урок, як на іспит, але перетворюй урок на свято доброти і розуму.
3.     Принось на кожен урок диво: вірш, пісеньку, притчу, приклад із життя, анекдот, афоризм, висловлювання, оригінальну задачу, жарт.
4.     Твоя головна зброя – бадьорість, життєрадісність, гуманність, а не буркотіння, вимогливість, переслідування, демонстрація втоми.
5.     Якщо учень не зробив домашнього завдання, не картай його, а уяви, що в нього, можливо, були важливіші справи, або, що прикро, і ти, і твій предмет для нього, мягко кажучи, не досить симпатичні.
6.     Захоплюйся дитячими відкриттями і не поспішай оцінювати їх за допомогою цифр.
7.     Схиляйся перед чистотою й цнотливістю дитинства.
8.     Твоє обличчя має бути красивим, одухотвореним красою, а твій зовнішній вигляд не повинен нагадувати про неминучу пенсію й нудне життя.
9.     Читай на ніч літературу.
10.      Якщо учні памятають не тебе, а твої слова і вчинки, значить твоє педагогічне життя вдалося.


.
  


Немає коментарів:

Дописати коментар